18مدال دانش آموزان گلستان در مسابقات ریاضی ذهنیمونا علیزاده شامگاه یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسابقات با حضور 604 دانش آموز از 27 استان کشور و به مدت یکروز در شهرستان بابل از توابع استان مازندران برگزار شد و دانش آموزان 5 تا 13 ساله گلستانی در سطوح 5 گانه این رقابت ها به مدت 8 دقیقه به 200 سوال ریاضی به روش ذهنی و چرتکه ای پاسخ دادند و4مدال طلا، 10 نقره و 4 برنز کسب کردند.
به گفته وی؛ مدال آوران این رقابت ها می توانند در مسابقات جهانی ریاضی با چرتکه (یوسی مس ) که اواسط آذر ماه در جزیره بالی مالزی برگزار می شود ،شرکت کنند.
این مدرس ریاضی ادامه داد : در این مسابقات سید سوگند ساداتی، شایان شاه بابایی، غزل کیانی و سمیرا سلیمانی مدال طلا؛ امیر محمد نظری، آیسان کر، گلسا سلیمانی، امیرعلی علیانی نژاد، ماهان احمدی، ماهد ملا غلامعلی، نیلوفر وکیلی، محمد مهدی نوروزی، مریم حسینی و وانیا افضلی مدال نقره و سید علی شیرنگی، سروش میرکاظمی، احسان فرمایی و کیمیا رسولی مدال برنز را برای گلستان به ارمغان آورند.
وی همچنین گفت : در تکنولوژی آموزشی UCMAS از محاسبات ریاضی جهت توسعه ذهن استفاده می شود که این امر فراتر از علم ریاضی است چرا که در این سیستم بر روی قدرت تمرکز، مشاهدات، قدرت ذهن و قدرت تخیل و تحلیل کودکان کار می شود.
7333/1648
خبرنگار: علی قاسمعلی ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید