نظر کمیسیون قضایی مجلس نسبت به وزیر پیشنهادی ارشاد مثبت استبه گزارش ایرنا از خانه ملت، «محمدعلی پورمختار» در تشریح جلسه امروز -یکشنبه- کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب گفت: «سیدعباس صالحی» وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم با حضور در این کمیسیون برنامه‌ خود را ارائه داد و نمایندگان عضو کمیسیون نیز دیدگاه‌های خود را در این زمینه مطرح کردند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به اینکه در مجموع نظر کمیسیون نسبت به وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی مثبت بود، افزود: توجه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت آتی باید به هدایت و جلوگیری از ایجاد شک و تردید در ذهن نسل جوان باشد، از این رو همراهی و هماهنگی با سایر دستگا‌ه‌ها مانند حوزه‌های علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی برای افزایش هم‌افزایی لازم است.
پورمختار گفت: نمایندگان حاضر در جلسه امروز همچنین بر مقابله وزارت فرهنگ و ارشاد و اسلامی با ولنگاری فرهنگی و کنترل فضای مجازی در دولت آتی تاکید کردند.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نمایندگان حاضر در کمیسیون بر مسائل و معضلات فرهنگی به ویژه ولنگاری فرهنگی و کنترل فضای مجازی تاکید و درخواست کردند در دولت دوازدهم به صورت زیربنایی خارج از مسائل حاشیه‌ای چون برگزاری یا عدم برگزاری کنسرت، به مسائل فرهنگی پرداخته شود.

**تصویب 10 ماده از لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس همچنین در توضیح جلسه امروز این کمیسیون گفت: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در این جلسه بررسی شد، 10 ماده از این لایحه که به تصویب اعضای کمیسیون رسیده به امر مربوط به ضمانت‌های اجرایی حمایت از اطفال و مقابله با سواستفاده از کودکان پرداخته است.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در مواد مصوبی تاکید شده که استفاده از کودکان برای توزیع موادمخدر یا سوءاستفاده از آنها در مسائل غیراخلاقی چون تهیه، تولید و توزیع فیلم‌های مستهجن غیرقانونی است؛ لذا مجازاتی از قبیل حبس، شلاق و جریمه برای مرتکبین پیش‌بینی شد.
وی افزود: بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان گام جدیدی در کشور است که برای برداشتن آن و جلوگیری از حساسیت‌ها با دقت نظر بسیار بررسی مواد انجام می‌شود؛ از همین رو در همین جلسه تنها یک ماده از این لایحه بررسی و تصویب شد.
سیام**3070**1449**تنظیم: داود نخ کوب نیاسر**انتشار: امیر کاردان رادانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید