مسجد به عنوان قلب تپنده جامعه باید به جایگاه و کارکرد واقعی بازگرددبه گزارش ایرنا، آیت الله سید محمدمهدی حسینی همدانی عصر یکشنبه در همایش فعالان مساجد استان البرز در تالار شهیدان نژاد فلاح با بیان اینکه مساجد قلب تپنده محلات هستند، اظهار داشت: علما و امامان جماعت مساجد باید برای اقشار مختلف مردم وقت بگذارند.
وی با تاکید بر اینکه دشمنان با تمام توان خود برای ریشه کن کردن دین و به خصوص اسلام و شیعه کار می کنند، اظهار داشت: در این شرایط حساس امامان جماعت باید مردم را آگاه سازند.
امام جمعه کرج اضافه کرد: مردم به مسجدها آمده و پاک و بصیر خارج می شوند و این پذیرفته نیست که فعالیت ها در مساجد کم باشد و همه شئون مسجد باید زیر نظر امام جماعت باشد.
حسینی همدانی با اشاره به طراحی برنامه راهبردی برای مساجد استان البرز از 4 سال پیش، گفت: این برنامه با هدف اصلاح زیرساخت و ساختار مساجد طراحی شده و قصد داریم تا جایگاه حقیقی و حقوقی مساجد را به آنها بازگردانیم.
نماینده ولی فقیه در البرز افزود: دشمنان با دقت تمام افراد خود را وارد معرکه کرده اند و در چنین شرایطی امام مساجد باید مردم را آگاه و روشن سازند و با آگاه سازی هر چه بیشتر مردم راه را بر این دسیسه ها ببندند.
فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) نیز در این همایش گفت: دوری مردم، جوانان و حتی بسیج ازمساجد امروز یک تهدید برای ما است و مسجد نقش محوری خود را که در شکل گیری، استمرار و گسترش انقلاب اسلامی داشته، در حال از دست دادن است.
سردار سید یوسف مولایی افزود: بیشتر مساجد ما امروز کارکردشان تنها عبادی است، این در حالی است که مساجد قابلیت های بسیاری دارد که از این قابلیت ها ها به خوبی استفاده نمی کنیم.
وی با بیان اینکه کارکرد مساجد تنها عبادی نیست، اظهار داشت: عبادی، سیاسی، فرهنگی، آموزشی، رسانه ای، سیاسی، روانی، اخلاقی، مباحث دفاعی و امنیتی از دیگر کارکردهای مساجد است که امروز در تمامی مساجد ما اجرا نمی شوند.
مولایی با اشاره به اینکه با کمبود مسجد نسبت به جمعیت در استان البرز مواجه هستیم، گفت: مردم و بسیج باید به بطن مسجد برگردند و به همین منظور طرح رجعت را از اول سال جاری آغاز کرده ایم و بنا داریم تا این فرزندان را به آغوش مادر خود برگردانیم.
7414/1535خبرنگار:وحیده عسکری**انتشا ر دهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید