مدیرکل حفظ آثار خوزستان: برای دفاع از کیان اسلامی با جدیت در برابر دشمن ایستاده ایمسردار محمد علیپور شامگاه دوشنبه در آیین استقبال از سردار شهید مدافع حرم جان محمد علیپور به رشادت های این شهید والامقام در دوران دفاع مقدس و نبرد با گروه های تکفیری در سوریه اشاره کرد و گفت: این شهید والامقام از 16 سالگی وارد جبهه های حق علیه باطل شده و پس از دوران کوتاهی دوره های تخصصی و زرهی را در تیپ 72 محرم گذرانده و در این بخش به میهن اسلامی خدمت می کند.
وی افزود: سردارعلیپور درعملیات های متعددی در دوران مقدس نقش پررنگی داشته و در نهایت به عنوان فرمانده گردان سیدالشهدا زرهی در تیپ 72 محرم فعالیت می کند.
مدیرکل حفظ اثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خوزستان ادامه داد: این سردار شهید پس از دوران دفاع مقدس نیز در زمینه آموزش های تخصصی یگاه های زرهی سپاه فعالیت خود را ادامه داد که این نشان دهنده نقش برجسته وی در خدمت به نظام مقدس اسلامی بود.
وی تصرح کرد: باتوجه به شرایطی که در منطقه ایجاد شد و باوجود تخصصی که این شهید والا مقام در خصوص یگان های زرهی داشت، به صورت مستمر به سوریه و عراق اعزام شد و در این جبهه نیز نقش پررنگی را در خصوص آموزش های تخصصی زرهی ایفا کرد.
سردارعلیپور بیان کرد: خون شهدای والامقامی نظیر شهید حججی و سردارعلیپور باعث شد که در حال حاضر نیروهای مقاومت سوریه روز یه روز بر مناطق اشغال شده توسط گروه های تکفیری مسلط تر شده و به شکست کامل داعش جنایتکار نزدیکتر شوند.
وی تصریح کرد: اکنون جوانان این مرزو بوم در کنار نسل اول انقلاب در جبهه های سوریه و عراق با گروه های تکفیری مبارزه می کنند و این نشان می دهد که مقابله با تروریسم برای کشور اسلامی ما حد و مرز نمی شناسد و تمامی دلاورمردان ایران اسلامی خود را در برابر دفاع از حرم مطهر اهل بیت (ع) مسئول می دانند.
سردارعلیپور ادامه داد: دشمن باید بداند که ما با اعتقاد و باور می جنگیم و برای ما مهم نیست که در چه نقطه ای قرار می گیریم بلکه تنها به تکلیف خود در قبال اسلام و دفاع از کشورمان عمل می کنیم.
آیین استقبال و وداع با سردار شهید مدافع حرم جان محمد علی پور و شهید محمدجواد علی بهار شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس عصر دوشنبه باحضور جمعی از مسئولان و مردم ولایتمدار اهواز برگزار شد.
پیکرمطهر سردار شهید علیپور برای تشییع به شهرستان اندیمشک و پیکر مطهر شهید علی بهار برای تشییع به دزفول منتقل شد.
7152/6064
خبرنگار: محمدرضاخبازان** انتشار دهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید