قالیباف: اثبات کارآمدی دین بهترین اقدام برای بیان پیشرفت انقلاب اسلامی استبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمدباقر قالیباف عصر یکشنبه در آئین افتتاح مسجد 72 تن (ضلع شمال غرب میدان آزادی) و مراسم رونمایی از آثار کمپین آینده را از مسجد بسازیم اظهار کرد: از علما و روحانیون می خواهم که کاری کنند مساجد محل رجوع و زندگی مردم در بعد مادی و معنوی باشد.
وی تصریح کرد: مسجد حتما’ به اقتصاد، سیاست، فرهنگ، تربیت و درهمه شئونات مردم کمک می کند و باید به مسجد به عنوان سنگر انسان سازی توجه شود.
قالیباف با تاکید براینکه همه حرکت ها و فعالیت های شهرداری تهران در این سال ها بر تفکر مسجد ایجاد شده بود خاطرنشان کرد: تفکر مسجد ساخته شده از قرآن و عترت است و کار جهادی این است که فرهنگ قرآنی و انقلابی را در سطح جامعه گسترش دهیم.
وی بااشاره به دیدار خود با مقام معظم رهبری در آغازین فعالیت خویش در شهرداری تهران اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه شهر تهران مرکز سیاسی و مذهبی انقلاب اسلامی است وظیفه داشتم برای واگذاری حرکت های فرهنگی و مذهبی کلانشهر تهران با مقام معظم رهبری مشورت کنم و در محضر ایشان آیت الله مهدوی کنی را انتخاب کردم و تا آخرین روزهای عمر پربرکت این فقیه عالیقدر تمامی فعالیت ها و حرکت های مذهبی و فرهنگی کلانشهر تهران زیر نظر ایشان انجام شد.
وی تاکید کرد: هر حرکتی که انجام می دهیم اگر مورد رضای خداوند متعال و توفیق بندگی خدا را پیدا نکند هیچ ارزشی نخواهد داشت.
شهردارتهران تصریح کرد: توجه به مساجد و ساخت آن و قراردادن فعالیت های فرهنگی و مذهبی در مساجد یکی از سیاست های کاری بنده در شهرداری تهران بود که از سال آغاز و تاکنون ادامه داشته است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سیدجواد آل داود – انتشار: محمد آجورلو
تهرام/1109/7243//1348انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید