فرماندار درمیان: تغییر کاربری فضاهای بدون استفاده مدارس ضروری استمحمد بشیری زاده روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان درمیان افزود: شهرداری های شهرستان در خصوص تغییر کاربری فضای های بلااستفاده مدارس با آموزش و پرورش همکاری کنند.
وی بیان کرد: راه اندازی رشته بهیاری اقدامی خوبی در درمیان است که باید دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص اعزام معلم با آموزش و پرورش شهرستان همکاری کند تا از مهاجرت دانش آموزان برای تحصیل در این رشته به سایر شهرستان ها جلوگیری شود.
وی با اشاره به اینکه باید از موازی کاری در برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان جلوگیری شود گفت: باید دانش آموزان بیشترین استفاده را از اوقات فراغت خود داشته باشند.
فرماندار درمیان ادامه داد: باید برنامه ریزی ها به گونه ای انجام شود که هر دانش آموز یک مهارت داشته باشد و ثبت نام دانش آموزان در کلاس های فنی و حرفه ای در توانمند سازی آنان نقش مهمی دارد.
وی با تاکید بر اینکه مشکلات آموزش و پرورش را باید بصورت جامع دید و راه حل جامع نیز برای آن پیدا کرد بیان کرد: تاکنون خیرین اقدامات خوبی در راستای مدرسه سازی در شهرستان انجام داده اند.
بشیری زاده گفت: مصوبات شورای آموزش و پرورش شهرستان کاربردی است و تاکنون تمام مصوبات این شورا به نحو احسن اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه هفته دولت فرصتی برای تشریح دستاوردهای نظام اسلامی و دولت است افزود: به مناسبت هفته دولت 61 طرح عمرانی با صرف 108 میلیارد و 852 میلیون ریال هزینه در این شهرستان آماده افتتاح است.
وی اظهار کرد: دولت و مردم باید در کنار یکدیگر برای پیشبرد اهداف والای نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش می کنند و این ارتباط دوسویه منجر به خدمات بهتر و کیفی تر می شود.

**18 کلاس درس در دست ساخت است
مدیر آموزش و پرورش درمیان هم گفت: 18 کلاس درس با اعتبار 10 میلیارد و 750 میلیون ریال در شهرستان در حال احداث است.
حسین مهران فر افزود: از این تعداد 9 کلاس درس با زیربنای 598 مترمربع و با اعتبار هفت میلیارد و 250 میلیون ریال آماده افتتاح است.
وی با بیان اینکه طی یک سال گذشته به 14 مدرسه شهرستان با اعتبار 796 میلیون ریال گازرسانی شده است گفت: در این مدت سیستم گرمایشی 10 مدرسه، حصارکشی پنج مدرسه، آسفالت سه مدرسه و ایزوگام بام شش مدرسه انجام شد.
وی بیان کرد: با پیگیری های صورت گرفته مجوز راه اندازی رشته بهیاری را در شهرستان گرفته ایم و با توجه به اینکه در این رشته آموزش‌های تخصصی ارائه می شود نیازمند همکاری شبکه بهداشت و درمان در اعزام معلم هستیم.
مدیر آموزش و پرورش درمیان افزود: با اقدامات صورت گرفته در چند سال گذشته، مشکل کمبود فضای آموزشی در شهرستان نداریم.
وی اظهار کرد: در چند سال گذشته یکی از دغدغه های ما احداث مدرسه برای دانش آموزان استثنایی بود که با مشارکت خیرین 2 مدرسه برای این دانش آموزان با پیشرفت فیزیکی بسیار بالا در حال احداث است.
وی گفت: در ساماندهی کلاس های زیر نرم تلاش بر این است تا زمانی که هزینه بالایی به دولت تحمیل نشود، قوانین را به نفع مردم تفسیر کنیم تا از مهاجرت روستائیان جلوگیری شود.
مهران فر ادامه داد: در سال تحصیلی جدید در چهار روستای شهرستان مدارس ابتدایی زیر نرم هستند( زیر پنج نفر)، با پیگیری های صورت گرفته این مدارس امسال فعال خواهند بود.
وی گفت: برای تجاری سازی قسمتی از مدارس حاشیه خیابان ها نیازمند همکاری شهرداران هستیم، همچنین برخی مدارس شهرستان بلااستفاده است و نیاز به تغییر کاربری دارند.
وی بیان کرد: در فصل تابستان 9 پایگاه اوقات فراغت در شهرستان فعال است که هم اکنون در این پایگاه ها بیش از 400 دانش آموز فعالیت دارند.
مدیر آموزش و پرورش درمیان افزود: در تابستان امسال از کلاس های اوقات فراغت استقبال خوبی صورت گرفته و بیشتر کلاس ها برای حرفه آموزی دانش آموزان کاربردی بوده است.
حدود 12 هزار دانش آموز برای سال تحصیلی 96-97 در مدارس شهرستان درمیان ثبت نام کرده اند.
سایت ایرنا خراسان جنوبی: www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی: http://telegram.me/irnabirjand
*7556*3028*خبرنگار- حکیمه مصطفایی*انتشار- رسول محمدحسنیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید