عضو خبرگان رهبری: هجمه فرهنگی دشمنان با مهجوریت مساجد اوج گرفته استبه گزارش ایرنا، آیت الله عباس کعبی عصر دوشنبه در همایش «مسجد، قرارگاه مدیریت جامعه اسلامی» در سالن همایش های شهرداری قم با بیان این که مسجد نقطه آغاز ساخت جامعه اسلامی و همچنین شکل گیری انقلاب است، اظهار داشت: مسجد باید مردم پایه و ولایت محور بوده و از ولایت فاصله نگیرد.
وی گفت: برای ادامه مسیر انقلاب و گسترش فرهنگ تشیع در جهان، باید مساجد را احیا کرده و مسجد پایگاه اصلی فرهنگی باشد تا دین، اخلاق و بصیرت در جامعه گسترش یابد.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به ایجاد قرارگاه های فرهنگی مساجد در استان قم، اهمیت حضور مردم در مساجد و نمازهای جماعت را مورد توجه قرار داد و افزود: احیای مساجد یک ضرورت اجتناب ناپذیر و حیاتی است، به ویژه در شهر مقدس قم که دشمنان برای حوزه های علمیه توطئه های بسیاری در نظر دارند.
وی با بیان این که همه ارکان مساجد باید جلسات هماهنگی و هم اندیشی داشته باشند، بر ضرورت حمایت و پشتیبانی فرماندهان پایگاه های بسیج از ائمه جماعات برای اجرای برنامه های فرهنگی و معنوی تاکید کرد و گفت: پایش فرهنگی و اجتماعی محله و طراحی محله مسجدمحور از مهمترین وظایف ائمه جماعات است که باید نسبت به اجرای آن اهتمام ویژه ای داشته باشند.
کعبی با بیان این که مساجد باید برای حضور جوانان و نوجوانان جذاب باشد، خاطرنشان کرد: باید از ظرفیت ائمه جماعات به ویژه روحانیان جوان برای مقابله با هجمه فکری و عقیدتی و شبهه افکنی دشمنان به خوبی استفاده کرده و مبانی اسلام و انقلاب را با دلایل صریح و روشن برای جوانان بیان کنیم.
همایش «مسجد، قرارگاه مدیریت جامعه اسلامی» به مناسبت 30 مردادماه روز جهانی مساجد با حضور سردار احمدی فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) و جمعی از ائمه جماعات و فعالان فرهنگی مساجد استان قم در سالن همایش های شهرداری قم برگزار شد.
8146 / 1175 خبرنگار: سید محمدرضا بهشتی پور ** انتشار: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید