طرح نماد در 12 آموزشگاه خراسان شمالی اجرایی می شودبه گزارش ایرنا، براتعلی حاتمی روز یکشنبه در همایش آموزشی ارزیابی عملکرد معاونان پرورشی و تربیت بدنی و کارشناسان تربیت بدنی، سلامت و پیشگیری شهرستان های این استان اظهار کرد: طرح نماد با همکاری نهادهایی چون دادگستری، استانداری، نیروی انتظامی و آموزش و پرورش اجرایی می شود.
وی افزود: طرح نماد در سال گذشته به صورت پایلوت در چهار استان کشور اجرایی شد و امسال به تمام استان های تعمیم یافته است.
حاتمی با اشاره به اینکه طرح نماد قرار است تا افق 1400 در تمام مدارس استان اجرایی شود گفت: در این طرح تلاش داریم تا سلامت روحی و روانی دانش آموزان بررسی و ارزیابی شود.
وی به اجرای طرح دادرس در مدارس اشاره کرد و افزود: طرح دادرس یا همان دانش آموز آماده در روزهای سخت، از دیگر طرح هایی است که با موضوع فرا گرفتن امداد و نیز خودامدادی در سطح مدارس اجرا می شود.
وی با تاکید بر اینکه طرح های موضوعی باید موردتوجه باشد افزود: بعضا برخی از افراد به طرح های موضوعی اعتقاد ندارند اما این طرح ها مورد نیاز است و باید پیگیری شود.

* نقش ورزش در کاهش آسیب های اجتماعی
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود به نقش دبیران تربیت بدنی در کاهش آسیب های اجتماعی اشاره کرد و گفت: دبیران تربیت بدنی و مشاوران نقش زیادی در حل و یا کاهش ناهنجاری های اجتماعی در مدارس دارند.
وی با بیان اینکه بروز برخی آسیب ها در مدارس زنگ خطری برای جامعه است افزود: ورزش، ویترینی از سلامت در جامعه است و باید ترویج ورزش کردن از مدارس مورد توجه قرار گیرد و در این باره باید استعداد یابی و شناسایی دانش آموزان مستعد در مدارس در دستور کار باشد تا بتوانیم این استعداد را شکوفا و پویا کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: جایگاه والای معلمان ما مرهون تلاش هایی است که توسط معلمان پیش از ما انجام شده است و اکنون نیز معلمان باید بدانند آیندگان چگونگی رفتار ها و عملکردشان را قضاوت می کنند.

* توزیع 2.5 میلیارد ریال اقلام بهداشتی و ورزشی
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این نشست از توزیع اقلام بهداشتی و ورزشی در میان مدارس استان به ارزش 2 میلیارد و 500 میلیون ریال خبر داد و گفت: توزیع اقلام بهداشتی با اولویت مدارس مروج سلامت و مدارس شبانه روزی انجام شده است.
حسن لنگری اظهار کرد: 350 جلد کتاب با عنوان بیماری های شایع در مدارس میان مراقبان سلامت، رابطان بهداشت، مدیران مدارس و مشاوران توزیع شده است.
162 هزار دانش آموز در 2 هزار باب آموزشگاه زیر نظر 14 هزار فرهنگی تحصیل می کنند.
اخبار خراسان شمالی را در کانال تلگرامی اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی ? @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
7185 / 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید