سردیس شهید هسته ای مصطفی احمدی روشن در موزه مفاخر اراک رونمایی شدبه گزارش ایرنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی در این آیین گفت: میراق و فرهنگ معنوی بخش مهمی از سرمایه های کشور است و در این راستا باید داشته های اعتقادی و فرهنگ ایثار و شهادت پاس داشته شود.
سید محمد حسینی افزود: شناساندن مفاخر و عناصر تاثیرگذار در جمهوری اسلامی تکلیفی مهم و ارزشمند است و داشته های فرهنگی و اعتقادی باید به بهترین شکل به نسل جوان و آحاد جامعه معرفی شوند.
وی خاطرنشان کرد: شهدا با آگاهی تمام راه خود را انتخاب کردند و برای دفاع از ارزش های دینی و انسانی و جمهوری اسلامی از جان خود گذشتند و تمرکز بر فرهنگ ایثار و شهادت سرمایه گرانقدر برای جامعه است.
در این آیین که با حضور فرمانده انتظامی استان مرکزی و برخی از فرماندهان سپاه روح الله برگزار شد از خانواده پنج شهید مدافع حرم و خانواده شهید حمید رضا رسولی شهید نیروی انتظامی تقدیر شد.
موزه مفاخر استان مرکزی یکی از جاذبه های دیدنی کلانشهر اراک است که در منزل تاریخی خاکبار متعلق به دوران قاجاریه قرار دارد.
عرصه منزل تاریخی خاکباز 2 هزار و 800 متر مربع و زیر بنای آن یک هزار متر مربع است که در سال 1308 خورشیدی بنا شده و در آن اطلاعات ، سردیس و زندگینامه مشاهیر استان مرکزی نگهداری می شود.
استان مرکزی 2 هزار مشاهیر و شخصیت برجسته ملی و بین المللی دارد و از این لحاظ در کشور شهره است.
/6013/1955خبرنگار: مهدی عظیمی**انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید