راهبرد واقعه غدیر خم امتداد جریان اسلام و جلوگیری از انحراف استحجت الاسلام علیرضا سعیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: امروز هرچه بیشتر باید به این واقعه عظیم پرداخت تا به جایگاه واقعی خود برسد.
وی ادامه داد: بنابراین هرچه بیشتر باید واقعه غدیر را تبین کرد و روز عید غدیر روزی است که جریان شیعه و اسلام به مثابه ادامه وحدانیت اسلام و مساله ادامه ولایت خدا برانسانها است.
وی افزود: با امتداد مساله غدیر به درجه رفیع می رسیم و جریان معصومیت و عصمت اهل بیت (ع) مراقبت از دین اسلام کرده است.
سعیدی گفت: اگردین اسلام مانند ادیان دیگر دستخوش تغییر و موارد انحرافی نشده بواسطه بیانات و روایات ائمه معصومین (ع) است .
وی ادامه داد: این ریل گذاری توسط نبی اکرم (ص) صورت گرفت و در ادامه ما وظیفه داریم ولایت امیرمومنان (ع) را به جامعه انتشار بدهیم.
سعیدی تاکید کرد: هرچه بیشترباید در ترویج فرهنگ علوی تلاش داشت و با برگزاری مراسم های مختلف دراین اعیاد در تحقق این مهم گام برداریم .
وی خاطرنشان کرد: بنیاد بین المللی غدیر استان البرز به ریاست نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج فعال شده و در شهرها به مسئولیت امام جمعه دراین مسیر فعالیت های لازم را دارد .
وی ادامه داد: اگرچه فعالیت های بنیاد غدیر منحصر به دهه ولایت نیست ودرطول سال فعالیت دارد اما برنامه های مطلوبی برای این ایام در استان البرز پیش بینی شده است .
رئیس رسیدگی به امور مساجد استان البرز گفت: درصبح عید غدیر برنامه ای در مصلی نماز جمعه کرج با حضور آیت الله حسینی همدانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج که ازسادات هستند خواهیم داشت .
وی اضافه کرد: دادن عیدی ازسوی سادات و اطعام از دیگر سفارش های عید غدیر خم است که درالبرز نیز با هماهنگی صنوف برنامه های ویژه ای تدارک دیده شده است .
سعیدی ادامه داد: مساجد ،حسینیه ها و مراکز مذهبی نیز با دعوت از سخنرانان برای تبین این واقعه مهم دینی آماده شده اند.
وی افزود: همچنین برای عید غدیرامسال برای افرادی که خطبه غدیر را حفظ می کنند نیز هدایای ویژه ای در نظر گرفته شده است .
سعیدی گفت: برپایی ایستگاه های صلواتی و ازدواج بسیاری از جوانان از دیگر آیین های باشکوه است که برای عید غدیر خم در استان البرز پیش بینی شده است .
8029/1535خبرنگار:حکیمه کشاورز** انتشاردهنده:داریوش غفاریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید