رئیس انجمن هنرهای نمایشی فارس:‌جشنواره تئاتر پسامهر با رویکردی هدفمند برگزار شودحمید وامق که به عنوان داور در هفدهمین جشنواره تئاتر پسامهر در فسا حضور یافته بود چهارشنبه به ایرنا گفت: اساسا موفقیت یک جشنواره هنری در گرو سیاست گذاری اصولی و رویکرد هدفمند آن است که می بایست با وسواسی خاص به دنبال تحقق بخشیدن به آن بود.
وی بیان کرد:‌این رویکرد می تواند ارتقای فرهنگی و بلوغ هنری در پی داشته باشد، صرف برگزاری مستمر یک رویداد به تنهایی نمی تواند سازنده باشد رویکردی که لازم است در جشنواره تئاتر پسامهر مورد بازنگری قرار گیرد.
رئیس انجمن هنرهای نمایشی فارس گفت:‌ جشنواره پسامهر زمانی به مرحله ی پویایی می رسد که رویکردش در بسیاری از جهات تغییر کند و برنامه ریزی اش بر مبنای سیاست های آینده نگرانه نمایشی دنبال شود.
وی اظهارداشت:به طور مثال جشنواره تئاتر پسامهر زمانی می تواند محلی برای معرفی استعداد های جوان باشد که محدود به یک رده سنی خاص باشد رویه ای که اجرای آن می تواند منجر به پویایی شود.
وامق افزود:استان فارس و به طور خاص شهرستان ها از پتانسیل خوبی در حوزه نمایش برخوردارند که لازم است ابتدا به ساکن، شناسایی و در مرحله دوم با رویکردی اصولی تربیت شوند.
وی برگزاری کارگاه های مستمر آموزشی را لازمه موفقیت تئاتر در شهرستان ها دانست و بر اجرای مستمر آن تاکید کرد.
وی ادامه داد:روزگاری نه چندان دور استان فارس به عنوان قطب برتر نمایش در کشور شناخته می شد اما زمانی که آموزش های اصولی کم شدند، جذب مخاطبان آن گونه که شایسته است صورت نگرفت و سخت افزارهای تئاتر استان تحلیل رفتند و به قول معروف آمار کاذب جایگزین برنامه ریزی و آینده نگری شد این موقعیت برتر تنزل یافت.
مسئول انجمن نمایش در فارس گفت:بازگشت به روزهای طلایی تئاتر در گرو عزم همگانی هنرمندان و حمایت مسئولان است، انجمن نمایش فارس نیز آمادگی دارد با دعوت از مدرسان مجرب تئاتر و برگزاری کارگاه های مستمر هنرمندان را همراهی کند.
جشنواره تئاتر استانی پسامهر در شهرستان فسا واقع در 130 کیلومتری جنوب شرقی شیراز برگزارشد.
خبرنگار:‌ روح الله سعادتمند نژاد ** انتشاردهنده: غلامرضا مالک زاده
1876انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید