درخشش صدا و سیمای مرکز مهاباد در بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان هابه گزارش ایرنا از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز مهاباد، بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان ها با شعار ‘شبکه های استانی، فرهنگ بومی، وفاق ملی’ در روزهای چهاردهم تا شانزدهم شهریورماه جاری در سنندج برگزار شد که 17 اثر در بخش سیما، 10 اثر در بخش صدا، 17 اثر در بخش خبر، هشت اثر در بخش موسیقی و 12 اثر در بخش های فضای مجازی و پژوهش مرکز مهاباد به مرحله داوری راه یافتند.
در بخش سیما، 17 اثر از مرکز مهاباد به مرحله داوری راه یافت که جایزه و لوح تقدیر بهترین کارگردان و تدوین در بخش موسیقی (جنبی) با عنوان ‘پروازی دیگر’ با موضوع دفاع مقدس به محسن ضیایی، لوح تقدیر و جایزه بهترین آهنگسازی با عنوان ‘سریال نامو’ به لاوک لطیف، لوح تقدیر و جایزه بهترین کارگردانی مستند با عنوان مستند ‘هیوا’ به ابراهیم سعیدی اهدا شد.
در این بخش همچنین لوح تقدیر و جایزه بهترین طراح صحنه برنامه ترکیبی با عنوان ‘باغچه گوولان’ به فاطمه شریعت ناصری و لوح تقدیر و جایزه بهترین تهیه کنندگی در بخش سیما (جنبی) با عنوان ‘در مسیر چومل’ (بهداشت و سلامت) به ‘عبدالقادر طه زاده’ رسید.
از 10 اثر راه یافته صدای مرکز مهاباد به جشنواره نیز جایزه و لوح تقدیر بهترین تهیه کنندگی برنامه صبحگاهی به اثر رادیویی ‘سلاو روژباش’ با تهیه کنندگی ‘عطاء الله سراجی’ اهدا شد.
17 اثر حوزه خبر صدا و سیمای مهاباد نیز به مرحله داوری راه یافته بود که از این میان لوح تقدیر و جایزه بهترین گزارشگر در بخش خبر (جنبی) با عنوان ‘خدمات پزشکی روستایی’ (بهداشت و درمان) به ‘حسن عظیم زاده’ و جایزه و لوح تقدیر برترین سردبیری مجموعه خبری رادیویی به روناک رحیم زاده اعطا شد.
در بخش موسیقی نیز هشت اثر از مرکز مهاباد به مرحله داوری راه یافته بود که جایزه و لوح تقدیر بهترین مدیر تولید بومی و محلی در این بخش با عنوان ‘که وی نیساران’ به شهباز شاهین پور اهدا شد.
جایزه و لوح تقدیر بهترین عملکرد در بخش فضای مجازی هم با عنوان ‘خلاقیت و تنوع فعالیت’ به رضا ادیبی از مرکز مهاباد تعلق گرفت.
بر اساس این گزارش، صدا و سیمای مرکز مهاباد سال گذشته در نوزدهمین جشنواره تولیدات مراکز استان ها موفق به دریافت 9 جایزه برتر شده بود.
شهرستان مهاباد با حدود 237 هزار نفر جمعیت، علاوه بر صدا و سیمای مستقل حدود 20 پایگاه خبری و نشریه محلی دارد.
خبرگزاری جمهوری اسلامی ‘ایرنا’ نیز به عنوان اولین دفتر سازمان خبرگزاری کشور، در مهاباد تاسیس شده، اداره کل صدا و سیمای مرکز مهاباد نیز قدمت طولانی در این شهرستان دارد.
3093/2093 ** انتشار دهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید