دانشگاه ملایر موفق به جذب گرنت 2017 اتحادیه اروپا شدمیلاد منافی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا اظهار کرد: در راستای ارتقای جایگاه علمی دانشگاه 2 طرح نامه (پروپوزال) برای استفاده از حمایت مالی اتحادیه اروپایی با همکاری دانشگاه های معتبر این اتحادیه تنظیم شد.
وی افزود: پس از ثبت آنها و بر اساس رقابت بین تمامی طرح نامه های ارایه شده به اتحادیه اروپا، هر 2 طرح نامه دانشگاه ملایر هر کدام به مبلغ نیم میلیون یورو مورد حمایت مالی اتحادیه اروپا قرار گرفت.
منافی توضیح داد: در این راستا دانشگاه ملایر نخستین قرارداد علمی و پژوهشی در طرح اراسموس پلاس اتحادیه اروپا را با کشور فرانسه به مبلغ حدود نیم میلیون یورو و دومین طرح بین المللی خود را با کشور لیتوانی با مبلغ نیم میلیون یورو امضا کرد.
مدیر امور بین الملل دانشگاه ملایر گفت: بر این اساس طی 2 سال متوالی 2017 تا 2019 و در چارچوب برنامه Mobility Credit اتحادیه اروپا، تبادل استاد و دانشجو، تبادل مشترک علمی و انجام طرح های تحقیقاتی بین دانشگاه ملایر و کشورهای لیتوانی و فرانسه با توجه به تفاهم طرفین در خصوص رشته ها و مقاطع تحصیلی مورد مشارکت با حمایت مالی اتحادیه اروپا انجام خواهد شد.
منافی با تاکید بر اینکه وزارت علوم به جد به دنبال بین المللی سازی دانشگاه ها در بخش آموزش و پژوهش است، اظهار کرد: در این زمینه دانشگاه ملایر با حمایت های ریاست دانشگاه و روسای قبلی و سختکوشی همکاران موفق به کسب این افتخار بزرگ در بین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور شد.
وی اضافه کرد: علاوه بر این دو طرح نامه، سال گذشته نیز دانشگاه ملایر موفق به اخذ گرنت پژوهشی به مبلغ یک میلیون پورو از اتحادیه اروپا شد.
منافی با بیان اینکه دانشگاه ملایر یکی از دانشگاه های موفق در حوزه روابط بین الملل وزارت علوم است گفت: در حال حاضر این دانشگاه تنها دانشگاه کشور است که به طور همزمان سه طرح مهم در اتحادیه اروپا دارد.
وی بیان کرد: هم اکنون کمتر از 20 موسسه آموزش عالی در کشور جزو اتحادیه اروپا هستند که دانشگاه ملایر در زمینه امور بین الملل بسیار موفق عمل کرده است.
وی همچنین به تحصیل 20 دانشجوی خارجی در دانشگاه ملایر اشاره کرد و افزود: این دانشجویان در رشته های فنی و مهندسی، علوم انسانی، عمران و معماری، کشاورزی، منابع طبیعی، ریاضی و فیزیک مشغول به تحصیل هستند.
مدیر امور بین الملل و سرپرست دانشجویان غیرایرانی دانشگاه ملایر با بیان اینکه از سه کشور آفریقایی دانشجو داریم اظهار کرد: در صدد هستیم دانشگاه ملایر را به مرکز و پایلوت دانشجویان آفریقایی تبدیل کنیم.
منافی اضافه کرد:دانشگاه ملایر ششمین دانشگاه کشور است که ردیف بودجه بین الملل مستقل با اعتبار حدود 10 میلیارد ریال دارد و این افتخاری مهم برای جامعه علمی دانشگاه و مردم ملایر به شمار می رود.
وی گفت: همچنین طی سال های گذشته دانشگاه ملایر در راستای همکاری های علمی، پژوهشی و آموزشی بین الملل نیز به عضویت رسمی اتحادیه بین المللی دانشگاه ها درآمد.
منافی ادامه داد: دانشگاه ملایر یکی از جوان ترین دانشگاه های دنیا است که موفق به احراز شرایط عضویت در اتحادیه بین المللی دانشگاه ها شده است.
وی تاکید کرد: برای اهتزار پرچم پرافتخار ایران اسلامی باید در هر نقطه از کشور طبق آرمان های شهدا، امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب و سیاست های دولت و نظام جمهوری اسلامی تلاش کنیم تا ایران در همه دنیا بدرخشد.
دانشگاه ملایر در چهار کیلومتری محور ملایر به اراک واقع شده که در سال 84 به طور رسمی از دانشگاه بوعلی سینای همدان مستقل شد.
در این دانشگاه بیش از 6 هزار دانشجو در بیش از 70 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در هفت دانشکده مشغول به تحصیل هستند.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/1181
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده:الهام تدینانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید