جانشین امور مساجد استان تهران: آمریکا با دوقطبی سازی در صدد ایجاد تفرقه در ایران استبه گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام حمید مشهدی آقایی روز دوشنبه در همایش بزرگداشت روز جهانی مسجد،
ظرفیت مساجد را برای مقابله با توطئه ها و حیله های دشمنان بسیار بالا دانست و اظهار داشت: مسئولان نظام اسلامی می توانند از مساجد به عنوان پل های ارتباطی میان خود و مردم استفاده کنند و جلوی بسیاری از آسیب ها و مشکلات اجتماعی را بگیرند.
مشهدی آقایی خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب بر اساس کارکردهای مساجد در کشور این اماکن مقدس را حصار فرهنگی، هسته مقاومت فرهنگی و پایگاه حرکت فرهنگی در کشور می داند که باید همه مردم و مسئولان از این ظرفیت عظیم مساجد به نفع جامعه استفاده کنیم.
وی در ادامه مسجد را اولین و تنها پایگاه مقابله با تهاجم فرهنگی غرب دانست و افزود: مسجد با محوریت امام جماعت آگاه و توانا می تواند بسیاری از معضلات اجتماعی مانند اعتیاد، فقر، مهاجرت و مشکلات خانوادگی را رفع کند.
مشهدی آقایی تاکید کرد: امامان نماز جماعت و هیت امنای مساجد برای اینکه جوانان را در محیط مسجد نگه دارند و از بسیار از معضلات اجتماعی حفظ کنند باید در مساجد فضایی ایجاد کنند که جوانان احساس مفید بودن و تعلق خاطر به این مکان مقدس داشته باشند.
وی جوانان را موتور محرک مساجد دانست و اظهار داشت: مسئولان مساجدی موفق هستند که تمامی نقش های کلیدی مسجد را به جوانان سپرده و به آنان مسئولیت بدهند.
همایش بزرگداشت روز جهانی مسجد عصر دوشنبه با حضور آقایی جانشین امور مساجد استان تهران، سرهنگ بوربور جانشین سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران، خانواده های معزز شهدا و جمعی از امامان جماعت و فعالان حوزه های بسیج مساجد در سپاه سیدالشهدا(ع) برگزار شد.
همچنیین در پایان این برنامه تعدادی از خانواده های معزم شهدای مدافع حرم با اهدا لوح تجلیل شدند.
21 اوت هر سال که مصادف با 31 مرداد، روز جهانی مساجد نامگذاری شده است.
در سال 1348 در چنین روزی مسجدالاقصی که قبله اول مسلمانان جهان است توسط صهیونیست ها به آتش کشیده شد.
تهرام/3218//1348
خبرنگار: امیر جعفری سرگزه – انتشار: محمد آجورلوانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید