ثبت نام قطعی بیش از 90 درصد دانش آموزان کردستانی در مدارسرشید قربانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از ابتدای آغاز ثبت نام (خرداد ماه گذشته) دانش آموزان کردستان در مدارس برای سال تحصیلی آینده، تاکنون 275 هزار و 807 نفر به صورت قطعی ثبت نام شده اند که این تعداد بیش از 90 درصد دانش آموزان استان را شامل می شود.
وی افزود: حدود 6 هزار و 500 نفر از این تعداد را دانش آموزان دوره متوسطه اول تشکیل می دهن و 35 هزار و 690 نفر نیز دانش آموزان دوره دوم متوسطه هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان ادامه داد: همچنین براساس آخرین آمار، 148 هزار و 790 نفر از دانش آموزان ثبت نام شده برای سال تحصیلی آینده در استان دانش آموزان دوره ابتدایی هستند.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان تاکید کرد: در دوره پیش دبستانی نیز تاکنون مشخصات 6 هزار و 616 نوآموز استان در سامانه سناد ثبت شده است.
به گفته وی، همچنین تاکنون 920 دانش آموز با نیازهای ویژه در مدارس استثنایی استان کردستان ثبت نام شده اند.
قربانی یادآور شد: هر چه ثبت نام سریعتر انجام شود سال تحصیلی جدید با نشاط و شادابی بیشتر آغاز می شود بنابراین از اولیا و دانش آموزان درخواست می شود در سریعترین زمان نسبت به انجام فرآیند ثبت نام در مدارس اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، ثبت نام دانش آموزان برای سال تحصیلی 97 – 96 از خرداد ماه آغاز و برابر مهلت اعلام شده دانش آموزان باید تا پایان مرداد 96 نسبت به ثبت نام خود اقدام می کردند البته ثبت نام دانش آموزان تجدیدی نیز بعد از برگزاری امتحانات نوبت شهریور و اعلام نتایج انجام خواهد شد.
در سال تحصیلی گذشته 275 هزار دانش آموز کردستانی در سه هزار و 700 مدرسه و 14 هزار کلاس درس مشغول به تحصیل بودند.
خبرنگار: افسانه گلباغی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7348/9102انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید