استعدادهای برتر علمی، خلاقیت اقتصادی ایجاد کنندبه گزارش ایرنا آیت الله مصطفی محقق داماد روز شنبه در آیین تجلیل از استعدادهای برتر علمی شهرستان ملایر استان همدان خطاب به استعدادهای برتر علمی افزود: برای خودتان مسئول باشید تا منطقه از فقر نجات پیدا کند.
وی اظهار کرد: شرکت های سهامی با بودجه های کم ایجاد کنید و با خرید سهام، فعالیت های اقتصادی روزانه را به عرش برسانید و کارهای دسته جمعی اقتصادی را تولید کنید.
آیت الله دکتر محقق داماد وجود فقر در جامعه را حاصل سوء تدبیر مدیران دانست و بیان کرد: اگر امروز به همت چهرهای ماندگاری همچون دکتر احمدی و دکتر آقاجانی از استعدادهای برتر علمی تجلیل و شناخته می شود، این یک مدیریت است.
وی با تاکید بر اینکه مدیران باید استعدادهای سرشار را شناسایی و مدیریت کنند تاکید کرد: این هوش ها و استعدادهای سرشار نباید در سایه جهالت به جنایت کاری کشیده شوند.
عضو هیات امنای سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گفت: با تشویق، هدایت و پرورش این استعدادهای سرشار علمی در آینده دکتر احمدی ها و دکتر آقاجانی ها و از میان عالمان بزرگ، شخصیت هایی همچون گنبدی ها خواهیم داشت.
آیت الله دکتر محقق داماد تاکید کرد: جوانان، دانشجویان، دانش آموزان، مدیران ، روحانیان و سایر اقشار باید تلاش کنند تا فقر و بیکاری از بین برود و خودمان برای رفع آن تلاش کنیم.
وی با تقدیر از اقدام ارزنده فرهنگی دکتر احمدی و دکتر آقاجانی در شناسایی و تشویق استعدادهای برتر علمی شهرستان ملایر و اینکه اصل و زادگاه خود را فراموش نکرده اند، افزود: هنر این است که در مملکت خود بمانیم و برای آبادانی آن تلاش کنیم.
این حقوقدان و استاد دانشگاه بیان کرد: این بنیادی که امروز برای شناسایی و هدایت استعدادهای سرشار گذاشته شده، یک آغاز است و امیدوارم که توسعه پیدا کند، من نیز آمادگی هرگونه کمک به این امر خیر را دارم تا این بنیاد پا بگیرد.
دومین آیین تجلیل از استعدادهای برتر علمی روستاهای شهرستان ملایر روز شنبه با حضور چهره های ماندگار کشوری همچون آیت الله دکتر احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، آیت الله محقق دادماد و دکتر حسن آقاجانی جراح و متخصص قلب در سینما فرهنگیان ملایر برگزار و از 164 استعداد برتر این شهرستان تجلیل شد.
شهرستان ملایر با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/2087
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید