استاندار قم: رسانه ها برای تشویق خانواده ها به فرزندآوری برنامه ریزی کنندبه گزارش ایرنا، سید مهدی صادقی عصر یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال و شورای راهبردی جمعیت استان قم افزود: تبلیغ رسانه ها برای افزایش جمعیت و فرزندآوری می تواند بسیار مهم و موثر باشد و باید با جدیت پیگیری شود.
وی در ادامه با اشاره به عملکرد نه چندان مناسب استان قم در ثبت نام و صدور کارت ملی هوشمند، بر ضرورت تسریع در این روند تاکید کرد و گفت: باید با تبلیغات و فراهم کردن همه زیرساخت ها به ویژه در منطقه پردیسان، حضور شهروندان برای ثبت نام کارت ملی هوشمند افزایش یابد.
استاندار قم همچنین خاطرنشان کرد: امیدواریم آمار و اطلاعات ارائه شده در رابطه با میزان ازدواج و طلاق در کشورمان تغییر پیدا کرده و ما شاهد افزایش هرچه بیشتر آمار ازدواج و ولادت نوزدان و کاهش طلاق در جامعه باشیم.
وی با اشاره به فرارسیدن روز تشکل ها و مشارکت های اجتماعی، خواستار ارتقاء سطح کمی و کیفی تشکل های مردم نهاد در استان قم شد و گفت: امیدواریم حضور و مشارکت قشرهای مختلف مردم در حوزه های گوناگون هرچه بیشتر افزایش یافته و تشکل ها بتوانند نقش و رسالت خود را به خوبی ایفا نمایند.
صادقی در پایان با اشاره به درپیش بودن هفته دولت، لزوم توجه به برنامه های اقتصاد مقاومتی از سوی همه مردم و مسئولان را مورد توجه قرار داد و گفت: در هفته دولت همه دستگاه های اجرایی باید با جمع آوری آمار و ارقام، گزارش های خوب و مناسبی را تهیه و به مردم اطلاع رسانی کنند.
دوم تا هشتم شهریورماه به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.
جلسه شورای هماهنگی ثبت احوال و شورای راهبردی جمعیت استان قم با حضور استاندار و فرماندار قم و جمعی از مدیران و کارشناسان دستگاه های اجرایی در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.
8146 / 1175 خبرنگار: سید محمدرضا بهشتی پور ** انتشار: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید