اداره کل نوسازی مدارس سیستان و بلوچستان رتبه نخست طرح های تحویلی را کسب کردعلیرضا راشکی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای راه اندازی این مدارس بیش از 442 میلیارد ریال اعتبار هزینه شد که زمینه بهره مندی افزون بر 12 هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان را از فضای استاندارد آموزشی فراهم کرد.
وی بیان کرد: پارسال در مجموع 445 کلاس درس تحویل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان شد که امسال این روند با شتاب بیشتری در حال انجام است.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان اظهار داشت: این استان با توجه به نرخ 14 برابری تعداد موالید و جذب بازماندگان از تحصیل همچنان با وجود همه اقدامات مطلوب صورت گرفته در مدرسه سازی به پنج هزار کلاس درس جدید نیاز دارد.
راشکی بیان کرد: همچنین از مجموع 18 هزار و 954 کلاس درس استان، 10 هزار و 528 کلاس درس نیازمند تخریب، بازسازی و مقاوم سازی است.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود.
این استان از 2 حوزه سیستان در شمال استان شامل شهرستان های زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز و بلوچستان در جنوب با شهرستان های خاش، ایرانشهر، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز و کنارک تشکیل شده است.
شهرستان های زاهدان و میرجاوه نیز در مرکز این استان واقع شده اند.
7316**3213 خبرنگار: عصمت جهانی **انتشار دهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید