آیین شب فرهنگ و هنر کردستان در برج میلاد تهران آغاز شدبه گزارش ایرنا، پخش موسیقی محلی، موسیقی کلاسیک، مداحی، تئاتر خیابانی با رویکرد آیینی و سنتی، پخش تیزر و فیلم کوتاه کردستان شناسی، پخش مستند جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان، برپایی غرفه صنایع دستی و غذاهای سنتی، هه لپرکی (رقص کردی)، برگزاری مسابقه و برپایی غرفه سوغات استان کردستان از جمله برنامه های این رویداد فرهنگی است.
برپایی نمایشگاه عکس و نقاشی از جاذبه های گردشگری و مناظر زیبای کردستان، غرفه مطبوعات استان و تجلیل از خانواده معظم شهدا از دیگر برنامه های این رویداد مهم فرهنگی است.
هدف از برگزاری این رویداد شناساندن فرهنگ بومی و جاذبه های گردشگری کردستان به مردم سایر نقاط کشور و همچنین جذب گردشگر برای این استان است و اینگونه جشن های فرهنگی به شناخت هر چه بیشتر ظرفیت های موجود در استان کردستان منجر می شود.
جشن های های فرهنگی تاثیر بسزایی در شناخت قابلیت ها و ظرفیت های استان کردستان در عرصه های مختلف به خصوص عرصه های فرهنگی و اجتماعی دارد.
بازدید از صنایع دستی دانش آموزان مدرسه ابرار سنندج و تجلیل از هنرمندان از دیگر برنامه های این جشنواره است ضمن اینکه حضور در مراسم شب های فرهنگی استان کردستان برای عموم رایگان است.
به گزارش ایرنا، شب های فرهنگی کردستان با همکاری شهرداری و شورای اسلامی سنندج، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، خانه مطبوعات و انجمن موسیقی و با حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری بمدت 2 شب (19 و 20 شهریور) در برج میلاد تهران برگزار می شود.
استان کردستان با بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر جمعیت در غرب کشور واقع شده و دارای 10 شهرستان است.
خبرنگار: وریا کرمی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7355/9102انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید