آموزش و پژوهش محور اصلی فعالیت ها در دوره هفتم خانه مطبوعات کردستان استبه گزارش ایرنا، رئیس و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان کردستان روز یکشنبه با حضور در دفتر خبرگزاری ایرنا مرکز سنندج با رئیس و خبرنگاران این مرکز دیدار و گفت و گو کردند.
خبات ساعدی در این دیدار اظهار کرد: خانه مطبوعات در دوره جدید با انسجام و هماهنگی برای پیشبرد امور مطبوعاتی و رسانه ای در استان و بهره مندی از ظرفیت های موجود گام بر خواهد داشت و در این مسیر از توانمندی تمامی فعالان رسانه ای استان بهره خواهد گرفت.
وی از ثبت رسمی تغییرات هیات مدیره خانه مطبوعات استان کردستان پس از 15 سال از تاسیس این خانه خبر داد و افزود: کسب موافقت اولیه برای تاسیس موزه مطبوعات کردی در سنندج، برگزاری مراسم ویژه روز خبرنگار، انجام مقدمات برای تاسیس باشگاه فرهنگی ورزشی خانه مطبوعات، برگزاری نخستین دوره مسابقات ورزشی ویژه هفته گرامیداشت خبرنگار و عملیاتی کردن چند طرح خدماتی و رفاهی ویژه خبرنگاران و خانواده های آنان بخشی از عملکرد هیات مدیره دور هفتم خانه مطبوعات استان کردستان است.
ساعدی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان خبرگزاری رسمی کشور در سطح ملی و بین المللی اشاره کرد و یادآور شد: امید است بخش کُردی این خبرگزاری در آینده نزدیک راه اندازی و از ظرفیت ها و توانمندی های خبرنگاران استان در این بخش بهره گرفته شود.
رئیس خانه مطبوعات استان کردستان ضمن تقدیر از خدمات مسعود احمدی رئیس سابق خبرگزاری ایرنا در کردستان، انتصاب مجید سلیمانی را به عنوان رئیس جدید خبرگزاری ایرنا در استان تبریک گفت.
وی تاکید کرد: هیات مدیره دور هفتم خانه مطبوعات استان کردستان تمام توان خویش را برای تعامل با مجموعه خبرگزاری جمهوری اسلامی به کار خواهند گرفت و این مجموعه رسانه ای را سرمایه ای بزرگ برای عرصه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در استان می داند.
رئیس خبرگزاری ایرنا استان کردستان نیز در این دیدار گفت: خبرنگاران نیاز به آموزش هایی برای بهتر شدن عملکرد خود دارند که خبرگزاری ایرنا می تواند در این زمینه خانه مطبوعات را یاری دهد.
مجید سلیمانی افزود: خبرگزاری ایرنا براساس سیاست های سازمانی نمی خواهد مسئول محور باشد بلکه به دنبال مردم محوری است و در این راستا تاکید داریم مشکلاتی که مردم با آن دست به گریبان هستند با هدف کمک به حل آنها در این رسانه بازتاب داده شود.
وی ادامه داد: توجه به استان کردستان و ظرفیت های این استان در گذشته محدود و کمرنگ بوده که در این راستا رسانه ها می توانند با پرداختن به موضوعات گره گشا و موثر باشند.
وی اظهار کرد: خبرگزاری ایرنا در راستای معرفی نشریات محلی ستونی با عنوان دیگر رسانه ها راه اندازی کرده است که مطبوعات استان کردستان می توانند مطالب تولیدی از جمله یادداشت و سرمقاله و گزارش های خود را برای انتشار در این ستون ارائه دهند.
مدیر خانه مطبوعات استان کردستان نیز در این دیدار گفت: خانه مطبوعات در دوره هفتم سعی کرده متفاوت تر و فعال تر از دوره های پیشین باشد و در این راستا تلاش کرده ایم بیشتر فعالان رسانه ای در استان را سهیم کنیم.
فردین کمانگر افزود: ظرفیت های انسانی خوبی در استان کردستان بویژه شهرستان ها وجود دارد که می توان با آموزش، خبرنگاران زبده ای به کشور ارائه کرد.
وی اظهار کرد: زیرساخت های لازم در استان کردستان فراهم نیست و درآمدهای مطبوعات به اندازه ای نیست که بتوانند حقوق مناسب اهالی رسانه را تامین کنند.
**خبرنگار: امید بهمنی
6108انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید