آغاز ثبت نام دوره ‌های بدون آزمون دانشگاه جامع علمی کاربردی گلستانامیراحمد دهقانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سنجش www.sanjesh.org اقدام به نام نویسی نمایند، دانشجویان سال آخر دوره کاردانی که مدرک خود را تا 31 شهریور دریافت می ‎کنند، امکان ثبت‎ نام در مقطع کارشناسی را خواهند داشت.
به گفته وی؛ متقاضیان ثبت نام در این دوره ها می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به دریافت دفترچه راهنما اقدام و پس از مطالعه دفترچه راهنمای پذیرش مهر ماه 96 در این دوره ها ثبت نام نمایند.
وی ادامه داد: پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل‌ های تحصیلی براساس معدل کل، نوع مدرک (مرتبط یا غیر مرتبط)، سهمیه‌ های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، بومی بودن و براساس ضوابط دانشگاه جامع علمی کاربردی صورت می‌ گیرد.
دهقانی با اشاره به وجود چهار گروه صنعت، کشاورزی، فرهنگ و هنر و مدیریت خدمات اجتماعی در مراکز علمی کاربردی استان، افزود: دانشگاه علمی کاربردی گلستان در 19 مرکز زیرپوشش 6 هزار و 804 دانشجو دارد که 2 هزار مدرس در این مراکز مشغول تدریس هستند.
وی عنوان کرد: 14 رشته جدید از جمله کاردان فنی آب و خاک، عمران اراضی کشاورزی، مهندسی فناوری آسانسور و بالابر به رشته های تحصیلی این دانشگاه در استان اضافه شده است.
به گفته وی؛ 2 رشته جدید آموزشی شامل CNG و ICT روستائی به پیشنهاد دانشگاه علمی کاربردی گلستان برای تدریس در دانشگاه های سراسر کشور مورد تصویب شورای کشوری قرار گرفت که سرفصل های دروس این رشته ها در استان نوشته شده و مورد تصویب قرار گرفته است.
دهقانی ادامه داد: کاردانی حرفه ای خبرنگاری به رشته های دانشگاه استان افزوده شده اما به دلیل عدم استقبال جامعه خبری به حد نصاب نرسید و تشکیل نشد و در مقطع کارشناس عکاس خبری امسال دانشجو پذیرش می‎ شود.
3014/1648
خبرنگار: مجید میهن دوست ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید